Gęsi zalewają stragany. Co mają wspólnego z Krakowem?

Sprzedawane są w całej Polsce, również w Warszawie. Są teraz hitem i klienci kupują je w różnych rozmiarach. Skąd się wzięły i czemu są tak popularne?

Fot. Kraków w Pigułce

Deptak w górach, starówka w Warszawie czy sklepy w Sukiennicach. Wszędzie można spotkać ogromne, pluszowe gęsi. Skąd się wzięły?

Gęsi nie mają żadnego konkretnego związku z Polską, Warszawą czy Krakowem. Teorii jest kilka. Jedna z nich głosi, że wzięły się z niezwykłej popularności Pipy, gęsi, która podbiła Internet. Maskotki są chętnie kupowane przez dzieci, które ją uwielbiają.

Najprawdopodobniej ktoś zakupił ogromny kontener w pluszakami i teraz są one chętnie kupowane na fali popularności zwierzaka.

Cena gęsi jest zróżnicowana. Zazwyczaj jednak mała kosztuje 30 zł, średnia 50 zł, a duża 75 zł. Największa gęś-poduszka kosztuje 100 zł.

@dekoratorwnetrzumyslu :)))) tradycja skrzydełkowa odcinek nr.10003234543 PRZYGODY PIPKI DEKORATORA #dekoratornatiktoku #cytrynageng #tarnobrzeg #skrzydelka #jeziorotarnobrzeskie #wakeparktarnobrzeg #pipkadekoratora ♬ dźwięk oryginalny – 🍋Dekorator🍋

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]