Chroń te części ciała! Tam chowają się kleszcze!

Kleszcze są powszechnie spotykane w obszarach o wysokiej wilgotności i występowaniu roślinności, takich jak lasy, łąki, parki i ogrody. Lubią się przyczepiać do ciała zwierząt i ludzi, aby żywić się ich krwią.

Fot. Pixabay

U ludzi kleszcze mogą przyczepić się praktycznie w każdym miejscu na ciele, ale preferują obszary, gdzie skóra jest cieńsza lub delikatniejsza, a łatwiej jest im dostać się do naczyń krwionośnych. Oto kilka miejsc, gdzie kleszcze często się przyczepiają:

  1. Skalp: Kleszcze mogą przyczepiać się do owłosionej części głowy, szczególnie za uszami lub w okolicy karku.
  2. Kark: To miejsce jest często narażone na ugryzienia kleszczy, szczególnie gdy przebywamy na obszarach zielonych.
  3. Pachwiny: Kleszcze lubią przyczepiać się w okolicy pachwin, gdzie skóra jest cieńsza.
  4. Pod pachami: Obszar pod pachami może być atrakcyjny dla kleszczy ze względu na wilgotność i ciepło.
  5. Tętnice łokciowe i kolana: Kleszcze mogą również przyczepić się w okolicy zgięcia łokcia lub kolana, gdzie skóra jest cieńsza i bardziej dostępna.
  6. Dolne partie ciała: Mogą przyczepiać się do nóg, w okolicy kostek, ud, podeszew stóp i innych miejsc na dolnych partiach ciała.

Należy pamiętać, że kleszcze mogą przyczepiać się w różnych miejscach na ciele, więc ważne jest regularne sprawdzanie całego ciała po pobycie na obszarach, gdzie mogą występować kleszcze. Jeśli zauważysz kleszcza na swoim ciele, powinieneś go jak najszybciej usunąć, aby zmniejszyć ryzyko przeniesienia chorób przez kleszcze.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]