Oferują ogromne pieniądze, by nie wychodzić z łóżka

Słoweńscy naukowcy zapłacą ochotnikom 12 tys. euro, czyli ponad 50 tys. zł za to, by nie wychodziły z łóżka. Podobne eksperymenty były przeprowadzane już w przeszłości i zawsze nie odbywały się one bez uszczerbku na zdrowiu osób, które w nich brały udział.

Fot. Pixabay

Chęć wzięcia udziału w eksperymencie zadeklarowało już około 200 śmiałków.

Wychodzenie z łóżka nie będzie możliwe przez 60 dni. Ochotnik musi być zdrowy mieć od 18 do 45 lat i ważyć do 95 kg.

Eksperyment ma pomóc astronautom w walce z zanikiem tkanki kostnej, a eksperyment finansuje Europejska Agencja Kosmiczna.

Podobny eksperyment przeprowadzała wcześniej NASA. Andrew Iwanicki wziął udział w badaniach NASA polegających na długotrwałym pozostawaniu w łóżku. W 2014 roku uczestniczył w eksperymencie, który trwał 70 dni i był częścią „NASA Bed Rest Studies”. Eksperyment miał na celu zrozumienie, jak długi okres unieruchomienia wpływa na ludzkie ciało, co jest kluczowe dla przygotowania astronautów do długotrwałych misji kosmicznych.

Wynikiem eksperymentu były ubytek masy mięśniowej, zmniejszenie gęstości kości, zmiany w układzie krążenia i układzie immunologicznym. NASA zaobserwowała też zmianę psychologiczną. Uczestnik może nabawić się depresji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]