Ten numer telefonu to nie bank! Uważajcie!

Ten numer telefonu jest związany z bankiem Pekao. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoby, które dzwonią, manipulują identyfikatorem dzwoniącego i podszywają się pod bank.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Na portalu nieznany-numer.pl znajdujemy informacje, że numer +48503208662 jest głównie kojarzony z propozycjami pożyczek od Banku Pekao S.A., niemniej jednak prawie 15 tysięcy użytkowników oceniło ten numer negatywnie.

Wygląda na to, że osoby dzwoniące mają na celu wyłudzenie danych i zadają nietypowe pytania. Strona internetowa Telepolis wyjaśnia mechanizm tego oszustwa. Osoba podająca się za konsultanta dzwoni i proponuje pożyczkę na wczasy z bardzo niskim oprocentowaniem. Aby otrzymać środki na wakacje, trzeba mieć na koncie co najmniej połowę kwoty, którą planujemy wydać na wakacje. W tym momencie rozpoczyna się główna część oszustwa, polegająca na przekonaniu potencjalnej ofiary do zainstalowania oprogramowania umożliwiającego zdalną kontrolę, co umożliwi przestępcom wyczyszczenie konta. Oszuści mogą próbować to zrobić, twierdząc, że wykorzystają „specjalny program weryfikacyjny” jako kolejny krok w procesie uzyskania pożyczki.

Warto pamiętać, że autentyczny pracownik banku nigdy nie sugeruje instalacji dodatkowych aplikacji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]