Szykuje się prawdziwy zwrot pogodowy. Duże ochłodzenie w tych częściach kraju

Po upalnym długim weekendzie, temperatury w niektórych rejonach kraju pokażą nawet 20 stopni C. mniej. Spodziewane są również opady deszczu. Wszystko za sprawą niżu, który przyszedł do nas znad Rosji

Fot. Pixabay

Wraz z początkiem tygodnia nad Polskę kieruje się niż, niosący ze sobą chłodniejsze masy powietrza. Nad większością rejonów kraju w niedzielę termometry wskazywały 23 – 26 stopni C., jednak to się zmieni.

Jak poinformowała Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek w całej Polsce będzie dosyć pogodnie, jedynie na wschodzie będzie pochmurno i spodziewane są niewielkie opady deszczu. Tam temperatura maksymalna wyniesie pomiędzy 14, a 16 stopni C. W centrum natomiast będzie to 21 stopni, a na zachodzie 24 stopnie.

Synoptycy dodatkowo podają, że na największy szok termiczny przygotować się powinni mieszkańcy województw zachodnich, północnych oraz centralnych, tam gdzie do tej pory notowano temperaturę od 25 do 30 stopni w cieniu. Za kilka dni może być nawet 20 stopni chłodniej. Dodają jednak, że taka aura nie potrwa długo, a niższe temperatury ustąpią przed kolejnym weekendem. Natomiast opady deszczu pomogą zredukować problem suszy.

Źródło: Interia.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]