Zmiany w prawie po śmierci ciężarnej pacjentki. Adam Niedzielski zapowiada dwie ustawy

Ministerstwo Zdrowia zareagowało na kolejną tragedię spowodowaną zmianami w prawie aborcyjnym. Adam Niedzielski zapowiedział nowelizację ustawy, powołanie specjalnego zespołu szkolenia we wszystkich placówkach.

W Nowym Targu doszło do kolejnej tragedii. Na oddział trafiła 33-letnia pacjentka w piątym miesiącu ciąży, po odejściu wód płodowych. Mąż zmarłej w programie „UWAGA! TVN” wspomina, że lekarze dawali nadzieję na uratowanie zarówno pacjentki, jak i dziecka. Po pewnym czasie stwierdzono pojawienie się stanu zapalnego, ale mimo to szpital miał zwlekać z operacją. Pacjentka zmarła. Szczegóły sprawy ustalą teraz śledczy.

Adam Niedzielski zapowiedział nowelizacje dwóch ustaw, które mają poprawić dostęp do przerywania ciąży. Powołanie zostanie specjalny zespół, który zajmie sie ustawą gwarantującą to świadczenie w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia. W szpitalach mają się też odbyć szkolenia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]