Odbierasz taki telefon? Rozłącz się i skontaktuj się z tym numerem! [13.06.2023]

Ostrzeżenie Banku Pekao S.A.: Uważaj na oszustów. Bądź czujny w przypadku telefonów, gdzie oszuści podszywają się pod pracowników banku lub inne zaufane osoby, takie jak przedstawiciele Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, Związku Banków Polskich czy policji. Podczas fałszywego połączenia na Twoim telefonie może pojawić się numer lub nazwa instytucji, której normalnie ufasz.

Fot. Kraków w Pigułce

Jeśli spotkasz się z taką sytuacją, zalecamy zachować ostrożność i nie wpadać w panikę. Ważne jest, aby zastosować zasadę „rozłącz się, odczekaj co najmniej 30 sekund”. Następnie skontaktuj się bezpośrednio z bankiem lub instytucją, którą rzekomo reprezentował przedstawiciel. Upewnij się, że wybierasz oficjalny numer telefonu, wpisując go na klawiaturze numerycznej, a nie oddzwaniasz z listy połączeń na telefonie.

Numer infolinii Banku Pekao S.A. to +48 22 59 12 232.

Nie daj się oszukać przez przygotowaną przez oszustów umowę:

Jest to tylko pretekst, aby namówić Cię do przelania swoich oszczędności na „techniczne” konto bankowe wskazane przez oszustów. Nie zawiera wszystkich wymaganych elementów zgodnie z ustawą – Prawo Bankowe, takich jak: czas trwania umowy, przesłanki i tryb rozwiązania umowy czy zasady rozliczeń. Nie posiada miejsca na Twój podpis. Zawiera skan podpisu dostępnego w Internecie, np. podpisu niektórych postaci historycznych (np. gen. Tadeusza Kościuszki). Często może zawierać błędy gramatyczne lub ortograficzne. Może być sporządzona przy użyciu języka potocznego, np. zamiast terminu „rachunek bankowy”, używane jest słowo „konto”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]