Opłaty za wyciągnięcie gotówki z oddziału, za korzystanie z bankomatu i za karty. Banki ogłaszają podwyżki [13.06.2023]

Zmiany i podwyżki. Banki zmieniają tabelę opłat i prowizji. Pierwszy był PKO BP, a inne banki poszły w jego ślady. Wyciąganie pieniędzy z konta może być teraz obarczone dodatkowymi opłatami.

Fot. Shutterstock

Będziesz musiał zapłacić 10 zł

Na początku klienci mieli różne rodzaje kont do wyboru. Jednak w wyniku wprowadzanych zmian wiele z nich zostało ograniczonych lub przekształconych, zastępując je jednym kontem – PKO Konto za Zero. To konto, zgodnie z nazwą, nie generuje żadnych opłat, jeśli klient dokona co najmniej pięciu transakcji kartą lub za pośrednictwem BLIK. Jeśli warunek ten nie zostanie spełniony, opłata za korzystanie z karty wyniesie 10 zł.

Ponadto, koszty autoryzacji przelewów przy użyciu karty kodów wzrosły o 50 groszy, a także zwiększyły się opłaty za wypłaty z bankomatów. Korzystanie z bankomatów PKO BP jest bezpłatne, jednak wypłata z bankomatów innych banków lub sieci bankomatów będzie kosztować 10 zł. Chociaż bankomatów PKO BP jest wiele, jeśli nie mieszkasz w pobliżu jednego z nich, wypłacanie gotówki przez cały miesiąc może być kosztowne.

W przypadku wpłat i wypłat w oddziałach PKO BP, pierwsza operacja tego rodzaju jest bezpłatna, ale za każdą kolejną naliczana jest opłata w wysokości 10 zł.

BOŚ Bank również podnosi opłaty. Obsługa karty staje się kosztowna

Zauważalne jest, że inne banki również zdecydowały się na zwiększenie opłat, w tym BOŚ Bank. Obecnie prowadzenie konta w BOŚ Banku jest płatne, a opłata wzrosła z 6 zł do 9 zł. Można uniknąć tych opłat, jeśli na koncie znajdzie się co najmniej 1500 zł, co stanowi zmianę w porównaniu do wcześniejszych 1000 zł. Opłata za kartę wzrosła o 1 zł, a karta personalizowana podrożała z 10 zł do 15 zł. Opłaty za przelewy w oddziałach banku również wzrosły z 6 zł do 8 zł.

BNP Paribas także podnosi opłaty

Kolejnym bankiem, który zdecydował się na podwyższenie opłat, jest BNP Paribas. Opłaty za karty debetowe wzrosły o kilka złotych i są zależne od warunków, podobnie jak w PKO BP. Opłaty za wypłaty z bankomatów Euronet oraz za granicą również wzrosły. Jednak najbardziej znaczącą zmianą jest podwyższenie opłat za wpłaty i wypłaty w oddziałach banku z 10 zł do 12 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]