Przerwa techniczna w banku! Część usług nie będzie dostępna [15.06.2023]

W epoce cyfrowej, gdzie technologia staje się nieodłączną częścią codzienności, prace techniczne w bankowości odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa, wydajności i skuteczności usług finansowych. Prace techniczne, choć często niewidoczne dla klientów, są podstawowym elementem, który umożliwia funkcjonowanie banków na wszystkich poziomach.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

„Ze względu na zaplanowane prace techniczne 17 czerwca (sobota) w godzinach 6:45 – 20:00 systemy eMakler, mInwestor oraz maklerskie aplikacje mobilne nie będą dostępne.” – czytamy w komunikacie mBanku.

Dlaczego prowadzi się prace techniczne w banku?

Bezpieczeństwo systemów bankowych

Jednym z najważniejszych aspektów pracy technicznej w bankach jest zabezpieczenie systemów bankowych. W obliczu stale rosnącej liczby zagrożeń cybernetycznych, banki muszą zainwestować w najnowocześniejsze systemy ochrony, aby chronić swoje dane i środki finansowe swoich klientów. Specjaliści ds. bezpieczeństwa IT mają za zadanie nie tylko zapobiegać atakom, ale także reagować na nie, minimalizując szkody i przywracając normalne funkcjonowanie systemów.

Rozwój usług cyfrowych

Bankowość cyfrowa to coraz bardziej popularny trend, który umożliwia klientom zarządzanie swoimi finansami bez konieczności wizyty w oddziale banku. Prace techniczne są niezbędne do tworzenia, aktualizowania i utrzymania platform bankowości internetowej i mobilnej, które muszą być łatwe w użyciu, ale jednocześnie bezpieczne i niezawodne.

Optymalizacja i Automatyzacja Procesów

Nowoczesne technologie, takie jak sztuczna inteligencja (AI) i automatyzacja, są coraz częściej wykorzystywane do optymalizacji procesów bankowych. Prace techniczne umożliwiają implementację tych technologii, co pozwala na znaczne zwiększenie efektywności, zmniejszenie kosztów operacyjnych i zapewnienie lepszej obsługi klienta.

Wsparcie Infrastruktury IT

Banki są silnie zależne od swojej infrastruktury IT, która musi być niezawodna, wydajna i skalowalna. Dział techniczny jest odpowiedzialny za utrzymanie tej infrastruktury, co obejmuje zarządzanie danymi, utrzymanie serwerów, tworzenie kopii zapasowych i zapewnienie ciągłości działania systemów.

W obliczu rosnącego znaczenia technologii w sektorze bankowym, prace techniczne stają się coraz bardziej kluczowe dla sukcesu i trwałości instytucji finansowych. Wspierają one bankowość cyfrową, zabezpieczają systemy, optymalizują procesy i utrzymują infrastrukturę IT.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]