Spore zmiany w PKO BP. Mogą znacząco wpłynąć na finanse Polaków [15.06.2023]

Klienci PKO Banku Polskiego powinni zauważyć, że od 1 czerwca obowiązują liczne nowe regulacje. Bank wprowadził te zmiany w celu zaktualizowania i uproszczenia swoich regulaminów, ale także wprowadził zmiany w strukturze opłat i prowizji. Kluczową modyfikacją jest eliminacja różnych odmian Kont za Zero na korzyść jednego, wszechstronnego konta.

Fot. Shutterstock/ Kraków w Pigułce

Według doniesień opublikowanych na Interia.pl, wprowadzane zmiany obejmują również propozycje dla młodszych klientów. Od czerwca, bank zaproponuje wyłącznie Konto dla Młodych, co przekłada się na wycofanie z oferty PKO Konto Pierwsze.

PKO Bank Polski planuje również unifikację opłat i prowizji. Tutaj jednak klienci mogą odetchnąć z ulgą – używanie bankomatów do wpłat i wypłat nadal będzie darmowe, jak podaje Interia.

Sytuacja wygląda jednak inaczej dla posiadaczy „Przejrzystej Karty Kredytowej”.

Zgodnie z informacjami z Interia.pl, aby uniknąć miesięcznej opłaty za kartę, użytkownik musi przeprowadzić transakcje o łącznej wartości co najmniej 600 zł.

Interia zauważa, że PKO BP systematycznie zmierza ku cyfryzacji. W placówkach banku pojawia się więcej terminali samoobsługowych, a bankowość internetowa nabiera na znaczeniu. Jako potwierdzenie tego trendu, portal informuje, że aż 90 procent klientów PKO korzysta z usług banku online.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]