Zadzwoni telefon. Natychmiast przerwij taką rozmowę i zadzwoń pod ten numer! [16.06.2023]

Ostrzeżenie Banku Pekao S.A.: Uważaj na oszustów. Zachowaj czujność w przypadku telefonów, w których oszuści podszywają się pod pracowników banku lub inne zaufane osoby, takie jak przedstawiciele Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, Związku Banków Polskich czy policji. Podczas fałszywego połączenia na Twoim telefonie może pojawić się numer lub nazwa instytucji, której zazwyczaj ufasz.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

W przypadku takiej sytuacji, zalecamy zachowanie ostrożności i unikanie paniki. Ważne jest, aby zastosować zasadę „rozłącz się, odczekaj co najmniej 30 sekund”. Następnie skontaktuj się bezpośrednio z bankiem lub instytucją, którą rzekomo reprezentował przedstawiciel. Upewnij się, że wybierasz oficjalny numer telefonu, wpisując go na klawiaturze numerycznej, a nie oddzwaniasz z listy połączeń na telefonie.

Numer infolinii Banku Pekao S.A. to +48 22 59 12 232.

Nie daj się oszukać przez przygotowaną przez oszustów umowę:

Jest to jedynie pretekst, mający na celu namówienie Cię do przelania swoich oszczędności na „techniczne” konto bankowe wskazane przez oszustów. Umowa ta nie zawiera wszystkich wymaganych elementów zgodnie z ustawą – Prawo Bankowe, takich jak: określenie czasu trwania umowy, przesłanki i tryb rozwiązania umowy czy zasady rozliczeń. Ponadto, brakuje miejsca na Twój podpis. Często można zauważyć skan podpisu dostępnego w Internecie, na przykład podpisu niektórych postaci historycznych, jak np. gen. Tadeusza Kościuszki. W takiej umowie mogą również występować błędy gramatyczne lub ortograficzne, a używany język może być potoczny, zamiast stosować termin „rachunek bankowy”, używa się słowa „konto”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]