Zjawiska pogodowe jak w USA. W sieci pojawiają się zdjęcia fenomenu na niebie z różnych części Polski

W różnych rejonach kraju można zaobserwować trąby powietrzne. Jedna utworzyła się w województwie kujawsko-pomorskim, inny lej zaobserwowano w Wielkopolsce. Ta druga szkody w lesie, na szczęście nie ma informacji, by wyrządziła ona komukolwiek krzywdę

Fot. Pixabay

Na polskim niebie pojawiają się niesamowite zjawiska, a dokładniej trąby powietrzne. Wczoraj jedna z nich została sfotografowana w okolicach Gniezna przez Łukasza Kulińskiego z Wielkopolskich Łowców Burz. Wyjaśnił on, że przeszła mniej więcej w południe w pobliżu miejscowości Goranin.

Dodał również na Facebooku, że około godziny 12:22 lej zszedł wyjątkowo nisko powierzchni ziemi, schodząc poza linie horyzontu drzew. Wtedy to najprawdopodobniej doszło do kontaktu z ziemią co kwalifikuje go jako przypadek trąby lądowej. Trąba spowodowała szkody w pobliskim lesie, takie jak połamane gałęzie i przechylone drzewa.

Na profilu Obserwatorzy.info na Twitterze pojawiły się dwa wpisy ze zdjęciami, ukazujące podobne zjawisko atmosferyczne. Pierwsze z nich zostało zrobione w Brześciu Kujawskim, natomiast lej widziany był również w wielkopolskich Kraszewicach oraz w Nowych Ostrowach w województwie łódzkim.

Źródło: polsatnews.pl 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]