Zbliża się sezon burz. Czy trzeba wyłączać smartfona?

Wszyscy wiedzą, że podczas burzy trzeba wyłączać urządzenia z gniazdek i anteny z telewizorów. Co jednak ze smartfonami? Czy trzeba je wyłączać? Warto to wiedzieć, bo zbliża się sezon burz.

Fot. Shutterstock

Podczas burzy należy wyłączyć wszystkie urządzenia z gniazdek. To samo tyczy się anten podpiętych do telewizorów i kabli telefonicznych podłączonych do telefonów stacjonarnych.

W przypadku smartfonów często słyszy się, że promieniowanie elektromagnetyczne może „ściągnąć” piorun, jednak nie jest to do końca prawda. Promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez smartfony jest za małe, żeby ściągnąć wyładowania. Nie trzeba ich wyłączać w czasie burzy.

Zamiast tego, jeżeli przebywamy na otwartej przestrzeni, postarajmy się znaleźć bezpieczne schronienie, a jeżeli nie jest to możliwe unikajmy wzniesień, pustych przestrzeni i chowania się pod drzewami. Jeżeli odpoczywamy nad wodą, odejdźmy z brzegu i pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody, a jeżeli jesteśmy w domu, nie wychodźmy na balkony i tarasy i unikajmy stania przy oknie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]