Niespodziewany zwrot akcji! Takiej ustawy nikt się nie spodziewał!

Od nowego roku miały wejść w życie przepisy, który znacznie ograniczyłyby płatność gotówką. Niespodziewanie jednak przyjęto projekt Suwerennej Polski, który zniósł te ograniczenia.

Fot. Shutterstock

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że w piątek Sejm uchwalił ustawę autorstwa Suwerennej Polski, która uchyliła ograniczenia w płatności gotówką.

Udało nam się obronić wolność Polaków do posiadania gotówki. Była próba ze strony lobby bankowego, ale też eurokratów – Klausa Schwaba i innych pseudowizjonerów zmian w Europie, która miała się sprowadzać do tego, że gotówka miałaby zniknąć, a zastąpić ją miałby pieniądz elektroniczny. Otóż byłaby to bardzo zła wiadomość dla wolności Polaków, którzy powinni mieć zawsze prawo wyboru – powiedział w sobotę lider Suwerennej Polski, minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Ograniczenia miały być wprowadzone w życie 1 stycznia 2024 roku. Gdyby zostały przyjęte, przedsiębiorcy nie mogliby płacić gotówką więcej niż 8 tys. zł, a osoby fizyczne 20 tys. zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]