Ostrzeżenie: Próba wyłudzenia danych! Unikaj klikania w linki i otwierania załączników! [18.06.2023]

Jeżeli dostałeś/aś tę wiadomość e-mail, to oznacza, że jest to próba oszustwa, w której przestępcy podszywają się pod Bank BNP Paribas.

Fot. Pixabay

Przykładowy tekst wiadomości:

„Mam nadzieję, że ta wiadomość Cię zastanie. Piszemy, aby poinformować Cię o ostatnich aktualizacjach przepisów, które wymagają od nas zbierania pewnych informacji od wszystkich naszych klientów.

Aby Twoje konto pozostało aktywne i w pełni funkcjonalne, uprzejmie prosimy o jak najszybsze podanie nam niezbędnych informacji.

Pamiętaj, że niepodanie tych informacji może spowodować nałożenie ograniczeń na Twoje konto, co może wpłynąć na możliwość korzystania z niego w pełnym zakresie.

Dziękujemy za współpracę i zrozumienie w tej sprawie.

Zaloguj się”

Zawsze miej na uwadze, że Bank BNP Paribas nigdy nie wysyła linków do logowania do bankowości elektronicznej w wiadomościach e-mail. Jeśli otrzymasz wiadomość e-mail, która zawiera takie instrukcje, zwróć uwagę, że oszuści próbują się podszywać pod bank. Wejście na taki link i podanie swoich danych logowania może prowadzić do utraty pieniędzy i naruszenia bezpieczeństwa Twojego konta.

Zawsze sprawdzaj, kim jest rzeczywisty nadawca wiadomości, zanim klikniesz w linki lub otworzysz załączniki. Jeśli otrzymujesz wiadomość od nieznanych źródeł, zawsze bądź ostrożny. Bezpieczeństwo Twojego konta bankowego jest niezwykle ważne.

Jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość e-mail, skontaktuj się bezpośrednio z bankiem, korzystając z oficjalnych kanałów komunikacji, aby zweryfikować jej autentyczność. Dodatkowo, zalecamy zainstalowanie oprogramowania antywirusowego na swoim urządzeniu, aby podnieść poziom bezpieczeństwa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]