Tegoroczny polski bób wkracza na rynek. Ile za niego zapłacimy?

Pomimo iż sezon na bób szacuje się na przełom lipca i sierpnia, na bazarach oraz rynkach coraz częściej można już go spotkać. Ile w tym roku musimy za niego zapłacić?

Fot. Pixabay

Na początku tego miesiąca, za kilogram polskiego bobu w hurtowniach trzeba było zapłacić kilkadziesiąt złotych. Jak podaje ekspertka z Rynku Hurtowego Bronisze, Anna Kaszewiak, kilka tygodni temu ceny hurtowe wynosiły około 30 złotych za kilogram, natomiast ceny detaliczne oscylowały w granicach 40 złotych. Teraz jednak sytuacja uległa zmianie, gdyż tego warzywa jest coraz więcej, a co za tym idzie – spada jego cena.

Tydzień temu w Broniszach za kilogram bobu należało zapłacić 20-24 złotych, a teraz cena spadła. Dzisiaj bowiem waha się pomiędzy 14 a 18 złotych, jednak nie wszędzie jest tak tanio. Na Łódzkim Rynku Hurtowym Zjazdowa kilogram krajowego bobu zapłacimy od 16 do 20 zł. Natomiast na kaliskiej giełdzie cena za kilogram wynosi średnio 15 zł.

Źródło: money.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]