Maskotki białych gęsi zalały Kraków. Dzieci i dorośli kupują się na potęgę [20.06.2023]

W całej Polsce, a szczególnie w jej stolicy – Warszawie, niemożliwym staje się przeoczenie maskotek w formie białych gęsi. Dostępne są w różnorodności rozmiarów, ciesząc się niebywałą popularnością. Jak to się stało, że stały się tak rozchwytywane?

Fot. Kraków w Pigułce

Nieważne, czy spacerujesz po górskich deptakach, krążysz po warszawskiej starówce czy przeglądasz sklepy na krakowskich Sukiennicach, na każdym kroku spotkasz ogromne, pluszowe gęsi. Skąd nagle pojawił się ten trend?

Gęsi nie są szczególnie skojarzone z Polską, Warszawą czy Krakowem, więc ich popularność może wydawać się zagadkowa. Istnieje kilka hipotez na ten temat. Jedna z nich wskazuje na fala popularności generowana przez internetowy fenomen związany z Pipą, gęsią, która zdobyła uznanie w sieci. Pluszowe maskotki wydają się szczególnie atrakcyjne dla dzieci, które są nimi oczarowane.

Wygląda na to, że ktoś skorzystał na masowej dostępności tych pluszaków i teraz z powodzeniem je sprzedaje, podążając za trendem tego uroczo wyglądającego zwierzęcia.

Maskotki w formie gęsi występują w różnych cenach. Zazwyczaj za małą gęś zapłacisz około 30 zł, średnia kosztuje 50 zł, a duża jest wyceniona na 75 zł. Największy model, który można używać jako poduszka, jest dostępny za 100 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]