Ostrzeżenie ZUS: Uważaj na fałszywe wiadomości oszustów! [20.06.2023]

ZUS ostrzega przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Niezależnie od tego, czy otrzymujesz wiadomości e-mailowe czy SMS-y, zaleca się nieklikanie w podejrzane linki oraz niepobieranie załączników niewiadomego pochodzenia.

Fot. Kraków w Pigułce

„Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Nie należy klikać w podejrzane linki zarówno mailowe, jak i w wiadomościach SMS ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.

Ważne! Wiadomości SMS o odebraniu nieodebranego świadczenia ZUS, z prośbą o jak najszybsze jego otrzymanie i konieczności przejścia do linku, nie są wysyłane przez ZUS. Nie wysyłamy do nikogo wiadomości z linkami, w które należy wejść, nie prosimy też o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji.” – pisze Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Najważniejsze jest, abyś wiedział, że ZUS nigdy nie wysyła wiadomości SMS dotyczących nieodebranych świadczeń, które wymagają szybkiego otrzymania lub przekierowania na link. Nie przesyłamy również żadnych wiadomości z linkami, które musisz otworzyć, ani nie prosimy o udostępnianie poufnych informacji za pomocą nieszyfrowanych kanałów komunikacji.

W przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, szczególnie zawierających linki, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności. Jeśli masz wątpliwości co do autentyczności takiej wiadomości, skontaktuj się bezpośrednio z ZUS-em, używając oficjalnych kanałów komunikacji, aby potwierdzić informacje.

Pamiętaj, że ochrona Twoich danych osobowych jest niezwykle ważna, dlatego zawsze powinieneś być czujny wobec podejrzanych wiadomości i działać zgodnie z zasadami bezpieczeństwa online.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]