Bank implementuje istotne modyfikacje, które mogą mieć znaczący wpływ na portfele Polaków [21.06.2023]

Klienci PKO Banku Polskiego powinni zwrócić uwagę na szereg nowości, które bank wprowadził począwszy od 1 czerwca. Zmiany te mają na celu updatowanie i upraszczanie regulaminów oraz restrukturyzację opłat i prowizji. Jednym z istotnych elementów jest rezygnacja banku z różnorodnych typów Kont za Zero na rzecz jednego, wszechstronnego konta.

Fot. Kraków w Pigułce

Jak podaje portal Interia.pl, PKO Bank Polski wprowadził również modyfikacje dotyczące ofert skierowanych do młodszego pokolenia klientów. Konto dla Młodych zostało zaprezentowane jako jedyna dostępna opcja, co skutkuje usunięciem PKO Konta Pierwszego z oferty.

Co więcej, PKO Bank Polski zdecydował się na ujednolicenie opłat i prowizji. Jednak klienci nie są pozostawieni bez pozytywnych aspektów – korzystanie z bankomatów w celu wpłat i wypłat nie będzie już obciążone dodatkowymi opłatami, jak informuje portal Interia.

Sytuacja wygląda jednak inaczej dla posiadaczy „Przejrzystej Karty Kredytowej”. Jak podaje Interia.pl, aby uniknąć opłat za kartę w danym miesiącu, posiadacz musi wykonać transakcje na łączną kwotę minimum 600 zł.

Interia zwraca również uwagę, że PKO Bank Polski wyraźnie zmierza w kierunku cyfryzacji. W placówkach banku pojawia się coraz więcej terminali samoobsługowych, a rola bankowości internetowej wzrasta. Portal informuje, że aż 90 procent klientów PKO korzysta z bankowości online, co potwierdza ten trend.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]