Krakowski urząd skarbowy wysyła listy do podatników. Ogromny odzew przedsiębiorców

Kiedy ktokolwiek z nas otrzyma korespondencję z urzędu skarbowego już wie, że nie zwiastuje to nic dobrego. Tym razem podatnicy mają szczęście, bo fiskus upomina, zamiast dawać kary.

Fot. Kraków w Pigułce

Małopolscy przedsiębiorcy, których kasa fiskalna online zbyt długo nie łączy się z ogólnopolskim rejestrem transakcji, otrzymują listy z urzędów skarbowych z przypomnieniem, że to niezgodne z prawem. Urzędnicy, zanim wystawią mandat, sugerują sprawdzenie kasy i naprawienie błędu.

KAS przypomina, że ukrywanie przychodów ze sprzedaży poprzez niewydawanie paragonów to wciąż częsty proceder, a średnia wysokość mandatu za brak paragonu z kasy fiskalnej wynosi 1500 – 2500 tys. zł.

Chcemy zadziałać prewencyjnie i dać szansę naszym podatnikom na przygotowanie się do kontroli, bo kiedy już do niej dojdzie, za brak paragonu wystawimy mandat – mówi Bożena Drabik, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Krakowie i dodaje – Ważne jest samo niewystawienie paragonu. Przepisy są zero-jedynkowe – nie ma znaczenia, jaka jest jego wartość. To bywa zaskoczeniem dla podatników, którzy bagatelizują niewielkie transakcje.

– Listy z urzędów skarbowych spotkały się z dużym odzewem. Telefonują do nas właściciele salonów beauty, fryzjerzy, lekarze i przedstawiciele innych branż, żeby dopytać o szczegóły i – co najważniejsze – mówią nam, że skontaktowali się już z serwisem kas fiskalnych – mówi Bożena Drabik – Cieszymy się z takiego podejścia, bo zamiast mandatów wolimy wystawiać zaświadczenia o wysokich przychodach, które podatnicy zarejestrowali na swoich kasach – dodaje.

Miejmy nadzieję, że urzędy w całym kraju będą równie wyrozumiałe.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]