Masz u nich abonament? Operator podnosi opłaty. Ci klienci zapłacą więcej

W połowie lipca w życie wejdą podwyżki u tego operatora telefonii komórkowej. To pokłosie zeszłorocznej klauzuli inflacyjnej.

Fot. Pixabay

Orange podwyższa ceny abonamentów o 4 proc., ale nie wszystkim. Zmiany, które wejdą w życie od połowy lipca dotkną kilku tysięcy abonentów. Wszystko ma związek z klauzulą inflacyjną, którą Orange wprowadził w 2022 roku. Miało to być zabezpieczenie operatora przed galopującą inflacją. Klauzulom tym przygląda się UOKiK, ale póki co nadal obowiązują.

Podwyżki dotkną klientów, którzy podpisali umowę na stacjonarny Internet na czas nieokreślony po maju 2022 roku. Podwyżki wyniosą od 2,5 do 6 zł, o czym operator poinformował już swoich klientów.

Jacek Kunicki, członek zarządu ds. Finansów w Orange zaznaczył, że żadne inne usługi Orange nie będą obciążone podwyżkami, a i sama przyszłość klauzul nie jest pewna. To, ilu z nich będzie im podlegać uzależnione będzie od tego, kiedy skończą się im umowy i czy zdecydują się je odnowić.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]