Nowe wsparcie finansowe: 300 zł dostępne od 1 lipca. Dowiedz się, jak złożyć wniosek!

Wkrótce rusza nabór wniosków o dodatek w wysokości 300 zł, powszechnie określany jako świadczenie 300 plus. Tak jak w poprzednich latach, możliwość złożenia wniosku online rozpoczyna się 1 lipca.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Zbiórka wniosków na wsparcie „Dobry Start”, które jest również znane jako „300 plus”, zaczyna się niebawem, dokładnie 1 lipca.

Wszyscy rodzice dzieci w wieku szkolnym mogą starać się o wsparcie „Dobry Start”, inaczej nazywane „300 plus” lub po prostu – pakietem szkolnym. Świadczenie to przysługuje każdemu uczniowi w wieku szkolnym (nie dotyczy dzieci w wieku przedszkolnym) aż do 20. roku życia. Dla dzieci z niepełnosprawnościami, które uczęszczają do szkoły, limit wieku wydłuża się do 24 lat.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje otrzymanie wsparcia najpóźniej do 30 września. W przypadku złożenia wniosku w późniejszym terminie (we wrześniu, październiku lub listopadzie), środki zostaną przekazane w ciągu 2 miesięcy od daty złożenia wniosku.

Należy pamiętać, że program „Dobry Start” nie obejmuje dzieci uczęszczających do przedszkola ani biorących udział w zerówce, czyli rocznym przygotowaniu przedszkolnym. Studenci również nie kwalifikują się do otrzymania tego świadczenia.

Wnioski można składać online od 1 lipca do 30 listopada za pośrednictwem Portalu Emp@tia, bankowości internetowej lub portalu PUE ZUS, podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]