Otwarcie wniosków na 300 plus. Te osoby mogą wnioskować o dodatek

Niedługo otworzy się możliwość złożenia wniosku o 300 zł dodatku nazywane często po prostu świadczeniem 300 plus. Podobnie, jak we wcześniejszych latach wniosek można złożyć online.

Fot. Shutterstock

Proces składania wniosków na świadczenie „Dobry Start”, często nazywane również „300 plus”, rozpoczyna się już 1 lipca.

Każdy rodzic dziecka w wieku szkolnym ma możliwość otrzymania świadczenia „Dobry Start”, znanego również jako „300 plus” czy prosto – wyprawka. Przysługuje ono na każde dziecko w wieku szkolnym (nie przedszkolnym) do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych, które uczą się w szkole, świadczenie to można otrzymać aż do 24. roku życia dziecka.

Zgłoszenie wniosku w lipcu lub sierpniu zapewnia otrzymanie świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w późniejszych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), wsparcie dotrze do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie „Dobry Start” nie jest dostępne dla dzieci uczęszczających do przedszkola oraz dla dzieci, które uczestniczą w rocznym przygotowaniu przedszkolnym, znanym jako „zerówka”, w przedszkolu lub szkole. Rządowy program „Dobry Start” nie obejmuje również studentów.

Wnioski online, tak jak w poprzednich latach, można składać od 1 lipca do 30 listopada poprzez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]