Zerwane dachy, ulewy i tropikalna noc w Polsce. IMGW wydaje kolejne alerty

Pogoda w Polsce obecnie daje się mocno we znaki. Wczoraj w związku z burzami strażacy interweniowali niemalże 500 razy. Jednak nie możemy jeszcze odetchnąć z ulgą, gdyż IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia

Fot. Łukasz Michalik

W dniu dzisiejszym upały jeszcze nie ustępują i będą obecne w niemal całej Polsce. Jak informuje synoptyczka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Dorota Pacocha, we wschodnich i południowych rejonach mogą pojawić się także burze z gradem. Dodaje jednak, że nie będą one tak niebezpieczne jak w dniu wczorajszym.

W nocy natomiast również mierzyliśmy się w wysokimi temperaturami. Najcieplej było we Wrocławiu oraz w Suwałkach, gdzie ok godziny 3:00 w nocy termometry pokazywały aż 21,4 stopnie C.

„Tropikalna noc trwa. Lokalnie temperatura nadal powyżej 20 st. C. Nowa komórka burzowa powstała w woj. warmińsko-mazurskim. Towarzyszą jej opady do 5mm/10min” – czytamy we wpisie IMGW.

Jak podaje rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski, wczoraj przez pogodę, strażacy interweniowali 486 razy, z czego najwięcej w województwie śląskim. W Wyszogrodzie, w województwie mazowieckim z kolei zalane zostały część ulic i domów. Ponad 40 strażaków do nocy walczyło ze skutkami potężnej ulewy. Akcja już się zakończyła, jednak – jak podaje straż – nie jest wykluczone, że ekipy wrócą jeszcze dziś do Wyszogrodu.

Groźna sytuacja miała miejsce również w Sowinie w Wielkopolsce. Tam silny wiatr zerwał dach domu i spadł obok budynku, uszkadzając tym samym ogrodzenie. Na szczęście mieszkańców nie było w środku i nikt nie ucierpiał. Ponadto, wiatr zerwał również dach remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobótce.

Źródło: rmf24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]