Masz rozmowę z tego numeru? Odrzuć szybko i zadzwoń na wskazany kontakt! [23.06.2023]

Uwaga od Banku Pekao S.A.: Bądź na straży przed oszustami! Jeśli otrzymasz telefon, w którym nieznajoma osoba podaje się za pracownika banku, przedstawiciela Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, Związku Banków Polskich lub policji, zachowaj czujność. Podczas takiego podejrzewanego połączenia na twoim wyświetlaczu może się pojawić nazwa instytucji, której zwykle ufasz.

Fot. Kraków w Pigułce

W takim przypadku zawsze pamiętaj, aby zachować spokój i ostrożność. Przyjętą praktyką jest „rozłączyć się i poczekać co najmniej 30 sekund”. Następnie powinieneś skontaktować się bezpośrednio z bankiem lub inną instytucją, którą rzekomo reprezentowała osoba dzwoniąca. Pamiętaj, aby wybrać oficjalny numer kontaktowy, wpisując go ręcznie, a nie poprzez funkcję oddzwaniania na twoim telefonie.

Numer infolinii Banku Pekao S.A. to +48 22 59 12 232.

Nie daj się zwieść fałszywej umowie przygotowanej przez oszustów:

Tego typu dokument służy tylko jako pretekst do skłonienia cię do przelania swoich oszczędności na „techniczne” konto bankowe podane przez oszustów. Taka umowa nie zawiera wszystkich elementów wymaganych przez Prawo Bankowe, takich jak okres trwania umowy, warunki i procedura rozwiązania umowy oraz zasady rozliczeń.

Nie ma też miejsca na twój podpis. Często znajduje się na niej skanowany podpis, który można znaleźć w Internecie, np. podpis znanej postaci historycznej, takiej jak gen. Tadeusz Kościuszko. W dokumencie mogą również występować błędy gramatyczne lub ortograficzne, a język może być potoczny, np. zamiast „rachunek bankowy” może być użyte słowo „konto”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]