Możesz zapłacić ogromną grzywnę. Jeden błąd może sporo kosztować [23.06.2023]

Za dbających o trawniki właścicieli, ważne jest utrzymanie tych obszarów w idealnym stanie, zwłaszcza podczas wiosny i lata, gdy rośliny rosną bujnie. Aby osiągnąć ten cel, często sięgają po kosiarki. Jednak w niektórych przypadkach taka praktyka może skutkować nałożeniem wysokiej grzywny, sięgającej nawet 5000 złotych.

Fot. Kraków w Pigułce

Chociaż w Polsce nie ma konkretnych przepisów bezpośrednio zabraniających koszenia trawnika, istnieją okoliczności, które mogą prowadzić do surowych kar. Kluczowym aspektem jest odpowiedni czas wykonywania tej czynności.

Większość osób zdaje sobie sprawę, że niektóre działania mogą przeszkadzać sąsiadom. Koszenie trawnika wcześnie rano lub późno wieczorem może zakłócać ciszę w okolicy. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio rozważyć porę dnia do wykonania tych prac.

Miejscowe przepisy mogą określać, w jakich godzinach dopuszczalne są głośne prace w domu lub ogrodzie. Ich celem jest ograniczenie hałasu, zwłaszcza w godzinach nocnych. Dlatego zaleca się dokładne zapoznanie się z obowiązującymi przepisami na terenie, na którym mieszkamy, aby uniknąć problemów.

W wielu przypadkach akceptowalnym okresem na koszenie trawnika jest czas pomiędzy 8:00 a 22:00, ale warto skonsultować się z lokalnymi przepisami. Ważne jest, aby pamiętać, że poszanowanie ciszy nocnej i dobrej atmosfery sąsiedzkiej jest równie istotne jak troska o nasz trawnik.

Kary za zakłócanie ciszy mogą zostać nałożone na podstawie artykułu 51 Kodeksu Wykroczeń:

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]