Niebezpieczna pogoda nie odpuszcza! Alerty IMGW drugiego stopnia

Również na dzień dzisiejszy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla części kraju. Najbardziej niebezpieczne będą burze z gradem, jednak należy spodziewać się również ulewnych opadów deszczu oraz upałów

foto: Pixabay

Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia przed burzami z gradem dotyczą województw śląskiego, łódzkiego, mazowieckiego (południowe regiony), świętokrzyskiego, małopolskiego, lubuskiego oraz podkarpackiego. Obowiązują one w dniu dzisiejszym w godzinach 8:00-18:00. Na Lubelszczyźnie oraz Podkarpaciu wejdą w życie w południe i wygasną o 21:00. Na Górnym Śląsku alerty będą ważne do godziny 10:00.

Natomiast alerty pierwszego stopnia przed burzami obowiązują w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, opolskim, łódzkim, lubelskim, kujawsko-pomorskim oraz w części mazowieckiego, nie objętej alertem drugiego stopnia (północne rejony). Na Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce i na Śląsku Opolskim ostrzeżenia obowiązują do godziny 10:00. Na Kujawach, Ziemi Łódzkiej i zachodnim Mazowszu ostrzeżenia weszły w życie o godzinie 8:00 i potrwają do 16:00, z kolei w pozostałych regionach obowiązywać będą od 10:00 do 18:00.

Dla województwa zachodniopomorskiego wydane zostały alerty pierwszego stopnia przez silnym deszczem z burzami. Obowiązują one do dnia dzisiejszego do godziny 14:00.

Jeżeli natomiast chodzi o upał to ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla województw małopolskiego i podkarpackiego. Tam temperatura oscylować będzie w granicach 30-32 stopnie C. Alerty wygasną dzisiaj o godzinie 18:00. Pierwszy stopnień alertów przed upałami dotyczy województwa małopolskiego, gdzie ostrzeżenia potrwają również do godziny 18:00.

Źródło: tvn24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]