W weekend prace serwisowe w siedmiu bankach! Należy przygotować się na utrudnienia

Jak co tydzień, w ten weekend banki zapowiadają przerwy w niektórych usługach, z powodu prac serwisowych. Klientom zaleca się na wszelki wypadek wypłacić gotówkę lub wykonać przelewy wcześniej

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

W ten weekend prace serwisowe zapowiedziało siedem następujących banków: Santander, Bank Pocztowy, VeloBank, Nest Bank, mBank, ING Bank Śląski oraz BPS.

  • Bank Pocztowy: prace serwisowe przewidziane są w godzinach 21:35 – 3:30 w nocy z piątku na sobotę (23/24 czerwca). Wtedy to nie będą dostępne płatności mobilne Blik oraz Pay-By-Link. Nie będzie można też wykonać przelewów i operacji na kartach w bankowości internetowej i mobilnej, automatycznych płatności za autostrady Autopay oraz doładowania telefonu na kartę.

Nie będzie również możliwości składania wniosków o Kredyt online i inne wnioski w Markecie Cyfrowym (w tym wnioski o kartę kredytową, usługi pocztowe e-Awizo oraz Polecony do skrzynki, wnioski o przystąpienie do promocji po otwarciu Konta w Porządku lub zarejestrowanie karty w promocji Mastercard Bezcenne Chwile oraz wnioski związane z Tarczami Finansowymi), wniosków o karty debetowe, wniosków o przeniesienie rachunku z innego banku oraz o kontakt na stronie banku pocztowy.pl. Nie powinno być jednak problemów z płatnością kartą w sklepach stacjonarnych oraz internetowych.

  • Santander Bank: w godzinach od 23:00 do 7:00 z piątku na sobotę (23/24 czerwca) nie będą działały funkcje bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, przelewów natychmiastowych (Express Elixir, Bluecash), standardowych przelewów, płatności w sklepach internetowych (Przelew24), płatności Blik oraz Kantor Santander.

Ponadto od godziny 20:00 w piątek, do 7:00 rano w sobotę nie będzie można skorzystać z iBiznes24 oraz iBiznes24 mobile.

  • VeloBank: zapowiedział prace serwisowe z piątku na sobotę w godzinach 23:30 – 6:35. Wtedy to nie będzie możliwości płatności Blikiem oraz zalogowania się do bankowości internetowej i mobilnej. Również płatności online kartą mogą być utrudnione.

Nie będzie natomiast problemów z wpłacaniem i wypłacaniem gotówki z bankomatu oraz płatności w sklepach stacjonarnych za pomocą karty płatniczej lub zbliżeniowo telefonem.

  • Nest Bank: przerwa techniczna będzie miała miejsce w sobotę w godzinach 0:30 do 7:00. Wtedy to ograniczona będzie bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna. Ponadto nie będzie możliwości zalogowania się do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej, zmiany limitów w bankowości automatycznej, korzystania z Blika i Visa Mobile, potwierdzenia płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, płatności w sklepie internetowym i skorzystać z linka do płatności oraz zmiany limitów płatności w bankowości elektronicznej.
Reklama

Będzie można natomiast płacić kartą płatniczą za pomocą Apple Pay, Google Pay i zegarkiem bądź opaską (Fitbit, Garmin Pay) w sklepach stacjonarnych oraz wpłacać i wypłacać gotówkę z bankomatów korzystających z karty płatniczej.

  • mBank: w sobotę między godzinami 6:55 a 12:00 systemy eMakler, mInwestor oraz maklerskie aplikacje mobilne będą niedostępne.
  • ING Bank Śląski: prace serwisowe będą miały miejsce w poniedziałek (26 czerwca) od godziny 0:00 do 1:30. Wtedy to klienci mogą mieć problemy z realizacją transakcji w urządzeniach sieci ING/Planet Cash. Ponadto transakcje we wrzutniach będą realizowane w trybie off-line.
  • Bank BPS: w niedzielę w godzinach nocnych od 1:00 do 1:30 będzie miała miejsce przerwa w autoryzacji transakcji kart wydanych dla banku.

Źródło: biznes.interia.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]