Policja rozpoczyna akcję. Grozi kara do 5000 złotych mandatu 24.06.2023

Dziennik.pl informuje o nowej akcji policji. Już na wstępie kierowca może zostać obciążony mandatem sięgającym 5 tys. zł oraz otrzymać 15 punktów karnych. Na tym nie koniec – można również stracić dowód rejestracyjny i ponieść koszty holowania pojazdu. Ponadto, nieprzyjemne zetknięcie z patrolami drogówki może skutkować postępowaniem sądowym, gdzie w grę wchodzi ryzyko utraty prawa jazdy oraz grzywna w wysokości 30 tys. zł. Od 23 czerwca, Policja prowadzi akcję na terenie całego kraju, która potrwa aż 74 dni.

Fot. Shutterstock

W piątek, 23 czerwca, rozpoczęły się policyjne kontrole skierowane na kierowców i ich pojazdy. To pierwszy dzień 74-dniowej akcji, która obejmuje całą Polskę i potrwa do 4 września, czyli przez cały okres wakacyjny.

Na drogach zobaczymy więcej patroli, zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych pojazdach.

Kontrole kierowców i ich pojazdów są głównym celem policyjnej akcji, która rozpoczęła się 23 czerwca. W akcji specjalną rolę odegrają policjanci zespołów SPEED, których priorytetem będzie ściganie kierowców za niebezpieczne zachowania takie jak przekroczenie dozwolonej prędkości, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, korzystanie z telefonu podczas jazdy, wyprzedzanie w miejscach zabronionych oraz tzw. jazda na zderzaku.

Dodatkowo, policja będzie kontrolować, czy dzieci są przewożone w odpowiednich fotelikach, a kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]