Niedziela handlowa: 25 Czerwca 2023 oraz przyszłe terminy

Dziś, 25 czerwca 2023 roku, jest dniem, na który wiele osób w Polsce czekało z niecierpliwością – to niedziela handlowa. W tym dniu klienci mają możliwość zrobienia zakupów w większości sklepów, co jest rzadkością, ponieważ zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce, sklepy zazwyczaj są zamknięte w niedziele.

Fot. Kraków w Pigułce

Wprowadzenie ograniczeń w handlu w niedziele miało miejsce w marcu 2018 roku. Celem było zapewnienie pracownikom handlu więcej czasu z rodziną i na odpoczynek. Niemniej jednak, prawo przewiduje pewne wyjątki, dzięki którym sklepy mogą być otwarte w wybrane niedziele w ciągu roku.

Niedziele Handlowe w 2023 roku:

Dzisiejsza niedziela, 25 czerwca, jest jedną z nielicznych w tym roku, kiedy Polacy mogą swobodnie robić zakupy. Nie jest to jednak jedyna niedziela handlowa w 2023 roku. Kolejne odbędą się w następujących terminach:

  • 27 sierpnia 2023
  • 17 grudnia 2023
  • 24 grudnia 2023 (uwaga: sklepy będą otwarte tylko do godziny 14:00)

Choć wiele osób korzysta z niedziel handlowych, aby załatwić sprawy zakupowe, które nie były możliwe do zrealizowania w ciągu tygodnia, nie brakuje również głosów krytycznych. Zwolennicy ograniczenia handlu w niedziele argumentują, że taki krok pozytywnie wpływa na życie rodzinne pracowników i sprzyja spędzaniu wolnego czasu w sposób bardziej wartościowy niż zakupy.

Z drugiej strony, przeciwnicy ograniczeń w handlu podkreślają, że niedziele handlowe mogą przyczynić się do ożywienia gospodarki, tworzenia miejsc pracy i zwiększenia wygody dla konsumentów.

25 czerwca 2023 to jeden z nielicznych dni w roku, kiedy Polacy mogą cieszyć się swobodą robienia zakupów w niedzielę. Następne okazje do skorzystania z niedziel handlowych będą miały miejsce 27 sierpnia, 17 grudnia oraz 24 grudnia (z ograniczeniem godzinowym). Niedziele handlowe w Polsce pozostają tematem otwartym na dyskusję, gdzie zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy ograniczeń przedstawiają swoje argumenty.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]