Widzisz ten numer? Natychmiast się rozłącz i zadzwoń tutaj!

Oszuści podszywają się pod znany numer infolinii i wyłudzają pieniądze i informacje. Jeżeli widzisz ten numer, rozłącz się i zadzwoń sam.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Telefon 221340000 formalnie należy do infolinii banku BNP Paribas. Oszuści przekłamują jednak ten numer, dlatego wyświetla się on odbiorcy.

Oszust dzwoni podając się za różne banki czy Komisje Nadzoru Finansowego mówiąc, że pieniądze właściciela są zagrożone. Mało tego, bo oszuści wykorzystują wycieki danych więc dobrze znają imię i nazwisko swojej ofiary.

Potem zaczyna się klasyczne oszustwo. Jak podaje Telepolis, albo chcą wyciągnąć resztę danych i uzyskują np. PESEL, albo od razu mówią, żeby „zabezpieczyć” środki i przelać je na „bezpieczne” konto, czyli po prostu przelać je oszustom.

Najbezpieczniejszym sposobem, by upewnić się, ze dzwoni konsultant z banku jest rozłączenie się i zadzwonienie do tego konkretnego banku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]