Prognozy na ten tydzień. Szykuje się naprawdę zmienna pogoda

W najbliższych dniach możemy spodziewać się zarówno słonecznej pogody, jak i opadów deszczu oraz burz. Obecnie na pogodę wpływ ma niż znad wschodniej Europy, który przyniósł nam chłodniejsze powietrze

Fot. Pixabay

Jak informuje synoptyk tvnmeteo.pl Damian Zdonek, na ten moment Polska znajduje się pod wpływem układu niskiego ciśnienia Marcellinus znad Białorusi. Przyniósł on nam strumień chłodnego powietrza pochodzenia polarnego, którego następstwem mogą być przelotne opady deszczu oraz lokalne burze.

Jutro nad całą Polską prognozuje się spore zachmurzenie z rozpogodzeniami i przelotnymi opadami deszczu. Niewielkie burze mogą wystąpić na Podkarpaciu, gdzie termometry pokażą około 19 stopni Celsjusza. W Centrum będzie nieco cieplej, bo około 20 stopni, a najwyższa temperatura spodziewana jest na Pomorzu – około 22 stopnie. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach dość silny wiatr, osiągający prędkość 40-60 kilometrów na godzinę.

W czwartek możemy spodziewać się rozpogodzenia. Jedynie na wschodzie kraju mogą wystąpić przejściowe zachmurzenia oraz przelotny deszcz, a na krańcach przewidywane są słabe burze. Temperatura wyniesie maksymalnie 23 – 24 stopnie C. we wschodnich rejonach, do 25 – 26 stopni w zachodnich. We wschodniej Polsce północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany, w porywach dość silny, w zachodniej natomiast słaby.

Piątek będzie słoneczny dla większości kraju. Jedynie pod koniec dnia na zachodzie może wystąpić wzrost zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Na wschodzie Polski temperatura oscylować będzie w granicach 25-26 stopni C., natomiast w centrum od 27 do 28 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Weekend rozpocznie się pogodnie dla zachodnich regionów. Natomiast w Centrum i na Wschodzie mieszkańcy mogą spodziewać się dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu. lokalnie wystąpią także burze. Temperatura maksymalna wyniesie 23-24 stopnie na zachodzie oraz północy Polski, natomiast na południowym wschodzie będzie cieplej – między 25 a 26 stopni C.

W niedzielę z kolei czeka nas umiarkowane i duże zachmurzenie, a lokalnie pojawią się słabe opady deszczu. Termometry pokażą 23-24 stopnie C. w północnych regionach oraz 25-26 stopni w południowych i centralnych.

Źródło: tvn24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]