Uwaga rodzice! Już za kilka dni można złożyć wniosek o to świadczenie

Od 1 lipca rodzice dzieci uczęszczających do szkół podstawowych oraz liceów będą mogli składać wniosek o dofinansowanie programu „Dobry Start”, tzw. 300 plus

Fot. Kraków w Pigułce

Dnia 1 lipca, który w tym roku wypada w sobotę, rozpocznie się możliwość składania wniosków do programu „Dobry start”. Zakłada on dofinansowanie w wysokości 300 złotych na wyprawkę szkolną dla każdego, uczącego się dziecka, aż do ukończenia 20 roku życia lub 24 roku w przypadku dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Wsparcie to przysługuje raz w roku.

Jak wyjaśnia w wypowiedzi dla PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, świadczenie to jest wypłacane na zakup  podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Dodaje, że wnioski do programu można składać od 1 lipca do 30 listopada tego roku, natomiast złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do końca września.

Można go złożyć jedynie drogą elektroniczną, za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia oraz aplikacji mZUS. Na PUE ZUS wyznaczony jest specjalny kreator wniosków o świadczenia z „Dobrego Startu”, który poprowadzi nas przez cały proces krok po kroku. Dzięki temu można uniknąć błędów.

W dokumencie muszą być zawarte, oprócz podstawowych danych, numer rachunku bankowego, na który chcemy aby zostało przelane świadczenie, adres mailowy oraz numer telefonu. Zawiadomienia oraz informacje dotyczące świadczenia również będą przekazywane drogą elektroniczną.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]