Już tylko trzy dni zostały na złożenie wniosku o to świadczenie!

ZUS przypomina, że do 30 czerwca należy złożyć wniosek dotyczący świadczenia z programu 500 Plus

Fot. Shutterstock

Jak przypomina portal money.pl, wraz z początkiem czerwca rozpoczął się nowy okres świadczeniowy programu „Rodzina 500 plus”, a potrwa on do końca maja 2024 roku. Profesor Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przekonuje, że warto złożyć wniosek o to świadczenie do końca tego miesiąca, ponieważ w takim wypadku pieniądze zostaną wypłacone do 31 sierpnia wraz z wyrównaniem kwoty od czerwca.

Jeżeli natomiast wniosek wyślemy w lipcu, to środki otrzymamy do 30 września wraz z wyrównaniem od lipca. Dodała, że w ramach nowego okresu świadczeniowego ok. 6,3 mln dzieci otrzymało łącznie blisko 2 mld złotych. Termin wypłaty świadczenia można sprawdzić w aplikacji mobilnej mZUS lub na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Wnioski można złożyć jedynie drogą elektroniczną, poprzez aplikację mobilną mZUS, poprzez PUE, na portalu Emp@tia lub w bankowości elektronicznej. Prezes oznajmiła, że ZUS zachęca rodziców do składania wniosków przez aplikację mZUS, gdyż zawiera ona funkcje przyspieszające wypełnianie wniosków o świadczenia dla rodzin, nie tylko 500 plus, ale też rodzinny kapitał opiekuńczy, dofinansowanie żłobkowe czy świadczenie Dobry Start – 300 plus.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]