Ministerstwo Zdrowia wydaje ważny komunikat. Chodzi o stan zagrożenia epidemicznego

Rozporządzenie Ministra Zdrowia oficjalnie kończy stan zagrożenia epidemicznego wprowadzony w odpowiedzi na pandemię SARS-CoV-2. Warszawa, 28 Czerwca 2023 – Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że z dniem 1 lipca 2023 r. zostanie odwołany stan zagrożenia epidemicznego, który został wprowadzony w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Rozporządzenie w tej sprawie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw i jest już obowiązującym aktem prawnym.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Wniosek o odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego złożył Główny Inspektor Sanitarny, co świadczy o znacznym poprawieniu się sytuacji epidemicznej w kraju. To ważny krok w kierunku powrotu do normalności po długich miesiącach walki z pandemią.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zakończeniu stanu zagrożenia epidemicznego za pośrednictwem swojej oficjalnej strony na Facebooku.

Warto również zauważyć, że z dniem 1 lipca zakończone zostają cotygodniowe raporty na temat sytuacji związanej z COVID-19 publikowane na Facebooku. Raporty te były ważnym źródłem informacji dla społeczeństwa na temat rozprzestrzeniania się wirusa i wprowadzanych restrykcji.

Ministerstwo Zdrowia zapewniło jednak, że raporty te będą nadal dostępne online na stronach internetowych poświęconych sytuacji epidemicznej, dzięki czemu obywatele będą nadal mieli dostęp do najnowszych danych i informacji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]