PKO BP Wdraża Zasadnicze Zmiany, Które Mogą Znacznie Wpłynąć na Portfele Polaków

Klienci PKO Banku Polskiego powinni być świadomi, że bank z dniem 1 czerwca zainicjował szereg innowacji. Zmiany te mają na celu modernizację i uproszczenie regulaminów, jak również reformę struktury opłat i prowizji. Warto podkreślić, że bank postanowił wyeliminować różne odmiany Kont za Zero, wprowadzając w ich miejsce jedno, wszechstronne konto.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Jak informuje portal Interia.pl, wśród wprowadzonych przez PKO Bank Polski zmian znalazły się także propozycje skierowane do młodszych klientów. Od czerwca bank oferuje Konto dla Młodych jako jedyną alternatywę, co skutkuje usunięciem PKO Konto Pierwsze z oferty.

Dodatkowo, PKO Bank Polski zdecydował się na standaryzację swoich opłat i prowizji. Tutaj jednak dla klientów jest pewna pozytywna informacja – korzystanie z bankomatów w celu wpłat i wypłat nie będzie wiązało się z żadnymi dodatkowymi kosztami, jak donosi Interia.

Jednakże, sytuacja ma się inaczej w przypadku użytkowników „Przejrzystej Karty Kredytowej”.

Z danych, które udostępnił portal Interia.pl, wynika że aby uniknąć miesięcznych opłat za kartę, jej posiadacz musi dokonać zakupów na łączną sumę co najmniej 600 zł.

Portal Interia również zwraca uwagę na fakt, że PKO BP konsekwentnie zmierza w kierunku cyfryzacji. W oddziałach banku pojawia się coraz więcej terminali samoobsługowych, a znaczenie bankowości internetowej rośnie. Jako dowód na tę tendencję, portal podaje, że aż 90 procent klientów PKO korzysta z bankowości online.

PKO Bank Polski pełni rolę przewodnią w ramach grupy kapitałowej, do której, oprócz banku, należą także różne spółki, które mają z nim powiązania jako spółki zależne, współzależne i stowarzyszone. Ich działalność skupia się głównie na świadczeniu usług w sektorze finansowym, wzbogacając portfolio banku o różnorodne produkty i usługi, takie jak leasing, transakcje elektroniczne realizowane za pośrednictwem kart płatniczych, faktoring, a także fundusze inwestycyjne i emerytalne. Dodatkowo, spółki wchodzące w skład Grupy PKO BP aktywnie działają również na rynku nieruchomości, co stanowi kolejny ważny obszar ich działalności.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]