Planujesz wyjazd do Chorwacji? Uważaj na nowe przepisy! Kary sięgają tysięcy złotych

Nieodpowiednio zachowujący się turyści są zmorą dla chorwackich miejscowości turystycznych. Z tego powodu wprowadzane są nowe przepisy oraz surowsze kary 

Fot. Pixabay

Jednym z popularniejszych kierunków wakacyjnych oraz urlopowych wśród Polaków jest Chorwacja. Nic dziwnego, gdyż kraj ten cieszy się nie tylko pięknymi plażami ale również zachwycającą architekturą nadbrzeżnych miasteczek. Niestety niektórym turystom ich klimat zbytnio się udziela. Imprezowicze zakłócający spokój stali się zmorą chorwackich miast. Z tego powodu wprowadzane są surowe kary za niewłaściwe zachowania.

Dla przykładu w Splicie, jak informuje dziennik „Fakt”, od tego roku zaostrzono prawo dotyczące spożycia napojów alkoholowych w miejscach publicznych. Za picie alkoholu w historycznych częściach miasta lub centrum grozi grzywna wysokości 150 euro (około 660 złotych). Mandat jednak może wzrosnąć aż do 300 euro, jeżeli nie opłacimy go w ciągu 3 dni. Dla porównania, w Polsce za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym dostaniemy mandat w wysokości 100 złotych. Burmistrz Splitu, Bojan Ivošević poinformował na swoim facebooku, że w pierwszych dniach czerwca straż miejska ukarała grzywną 13 osób.

Karę pieniężną w wysokości 150 euro możemy dostać również za niestosowny strój, jak np. strój kąpielowy. W niektórych miastach zakazane jest także spanie w miejscach publicznych, noszenie odzieży promującej zażywanie narkotyków lub bardziej oczywiste zakazu jak oddawanie moczu w miejscach publicznych czy wspinanie się na pomniki. Najsurowsza kara grzywny, w wysokości 4000 euro (czyli około 17 tys. złotych) dotyczy zakłócania porządku publicznego, którą jest np. awantura pod wpływem alkoholu.

Źródło: money.pl

Źródło: money.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]