Praca marzeń? Zarabiają po 100 tys. zł miesięcznie

Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji pojawił się nowy zawód. Specjaliści mogą zarobić nawet 100 tys. miesięcznie.

Fot. Kraków w Pigułce

Sztuczna inteligencja jest wdrażana w wielu firmach. Instalowane są rozszerzenia, dodatki, rozwija się jej możliwości. Wszystko po to, by proces był w jak największym stopniu zautomatyzowany, ale jednocześnie, by jak najbardziej przypominał ludzkie możliwości.

Dlatego na rynku pojawiły się nowe oferty pracy. Są to specjaliści od sztucznej inteligencji. Nie brakuje zarówno ogłoszeń, jak i chętnych do podjęcia pracy. Według danych No Fluff Jobs w 2023 r. pracy związanej z AI szuka 68 proc. więcej osób niż rok wcześniej. Jednocześnie tylko na jedno ogłoszenie przypada około 30 aplikacji. Większość ofert kształtuje się na poziomie 18-26 tys. zł brutto na umowę o pracę i 30-38 tys. netto na umowę B2B. Są także oferty, które przekraczają 100 tys. zł i są to oferty dla wybitnych specjalistów z danej dziedziny. Trzeba pochwalić się latami doświadczeń i wykazać ogromną wiedzą z konkretnych dziedzin.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]