Wakacje taniej w tysiącach miejsc. Kto może otrzymać specjalną kartę zniżkową?

Karta Dużej Rodziny (KDR), stanowiąca zarówno program wsparcia dla rodzin wielodzietnych, jak i dokument poświadczający prawo do określonych zniżek, cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród Polaków. Program, wprowadzony w 2014 roku, umożliwia korzystanie z wielu atrakcyjnych zniżek, zarówno na usługi państwowe, jak i prywatne, na terenie całego kraju.

Fot. Kraków w Pigułce

 

Oszczędności W Podróży

Dla rodzin, które cenią sobie podróże, Karta Dużej Rodziny oferuje znaczące oszczędności na przejazdy kolejowe. Posiadacze KDR mogą korzystać ze zniżki 37% na bilety jednorazowe oraz 49% na bilety miesięczne. Dotyczy to ojca, matki, macochy i ojczyma, co sprawia, że rodzina może wspólnie podróżować po kraju w bardziej przystępnych cenach.

Zniżki Na Dokumenty

Posiadanie Karty Dużej Rodziny pozwala także na znaczną oszczędność przy wyrobieniu paszportów. Ojciec, matka, macocha i ojczym mogą skorzystać z 50% ulgi na opłatę za paszport. Dla dzieci ta ulga wynosi nawet 75%, co znacząco obniża koszty wyrobienia dokumentów, zwłaszcza w przypadku większych rodzin.

Zniżki Kulturalne i Edukacyjne

Karta Dużej Rodziny otwiera również drzwi do atrakcji kulturalnych i edukacyjnych. Wiele muzeów, galerii sztuki, teatrów i kin oferuje specjalne zniżki dla posiadaczy KDR. Rodziny mogą w ten sposób korzystać z bogatej oferty kulturalnej Polski bez obciążania domowego budżetu.

Zniżki W Usługach Prywatnych

Warto również wspomnieć, że wiele firm prywatnych dostrzega znaczenie wsparcia rodzin wielodzietnych i oferuje zniżki na swoje usługi lub produkty. Zniżki te mogą obejmować np. zakupy w sklepach, usługi gastronomiczne czy rozrywkowe.

Jak Uzyskać Kartę?

Od 1 stycznia 2019 roku, Kartę Dużej Rodziny mogą uzyskać nie tylko rodziny z trójką i większą liczbą dzieci, ale również rodzice, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. To rozszerzenie kryteriów pozwala na jeszcze szersze wsparcie rodzin w Polsce.

Karta Dużej Rodziny jest cennym narzędziem wsparcia dla rodzin wielodzietnych, oferując szereg zniżek, które mogą znacząco obniżyć koszty życia. Umożliwia ona korzystanie z atrakcji na terenie całej Polski w przystępnych cenach, co nie tylko pomaga w zarządzaniu domowym budżetem, ale także umożliwia rodzinną integrację poprzez podróże i korzystanie z oferty kulturalnej kraju.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]