Uwaga! Można stracić wszystkie pieniądze!

Uwaga! CyberRescue ostrzega przed fałszywymi mailami udającymi Allegro! Otrzymałeś wiadomość e-mail dotyczącą aktualizacji regulaminu? W treści wiadomości sugeruje się, że musisz działać szybko! Zostało tylko 3 dni, w przeciwnym razie Twoje konto może zostać zablokowane! Nie daj się nabrać!

Fot. Kraków w Pigułce

W mailu proponuje się, żebyś kliknął podany link. Jednakże, link prowadzi do fałszywej strony internetowej, która ma na celu wyłudzenie Twoich danych logowania do konta Allegro oraz danych karty kredytowej. Istnieje realne ryzyko utraty wszystkich Twoich pieniędzy.

Bądź czujny i nie podawaj swoich poufnych informacji ani nie klikaj w podejrzane linki. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się bezpośrednio z obsługą klienta Allegro, aby potwierdzić wiarygodność wiadomości. Bezpieczeństwo Twoich danych jest kluczowe, dlatego zachowaj ostrożność w przypadku podejrzanych e-maili.

Jeśli otrzymałeś podejrzaną wiadomość e-mail, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami udostępnionymi przez CyberRescue:

  1. Nie klikaj w żadne linki zawarte w wiadomości e-mail.
  2. Nie odpowiadaj na tę wiadomość.
  3. Nie podawaj żadnych swoich danych osobowych ani finansowych.
  4. Oznacz tę wiadomość jako spam, aby Twoja skrzynka odbiorcza automatycznie przefiltrowała podobne e-maile w przyszłości.

Jeśli już podałeś swoje wrażliwe informacje na fałszywej stronie, wykonaj następujące czynności jak najszybciej:

  1. Zmień hasło do swojego konta na serwisie Allegro. Wybierz unikalne i silne hasło.
  2. Skontaktuj się z pomocą techniczną Allegro, aby zgłosić incydent i uzyskać dodatkowe wskazówki dotyczące zabezpieczenia konta.
  3. Skontaktuj się z bankiem, który wydał Twoją kartę płatniczą i zgłoś sytuację. Poproś o zablokowanie karty i wydanie nowej.

Pamiętaj, że szybka reakcja i ostrożność są kluczowe w przypadku podejrzeń o oszustwo internetowe. Działaj natychmiast, aby zminimalizować ryzyko utraty danych i środków finansowych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]