Jak jest obecnie z cenami paliw? Ta wiadomość ucieszy kierowców!

Eksperci przewidują, że ceny paliw prawdopodobnie nie ulegną zmianom. Jednak możliwe, że właściciele stacji benzynowych będą je obniżać w celu pozyskania klientów

Fot. Pixabay

Jak wskazali eksperci z portalu reflex.com.pl, ostatni tydzień czerwca kończy się niższymi cenami paliw na stacjach benzynowych. Spowodowane jest to między innymi obniżkami na rynku hurtowym. Zwracają uwagę, że pomimo iż skala spadku cen nie jest duża, to na niektórych stacjach spadły one od 5 do 10 groszy. Średni koszt benzyny bezołowiowej 95 wynosi 6,49 złotych za litr, bezołowiowej 98 – 7,07 złotych za litr, oleju napędowego 6,19 złotych za litr, natomiast za litr autogazu zapłacimy 2,87 złotych.

Eksperci wyjaśniają, że spadki cen na rynku europejskim przełożyły się na ceny hurtowe, co zmniejsza ryzyko ponownych podwyżek na stacjach. Dodają, że w przypadku skorzystania z ofert wakacyjnych na niektórych stacjach, za litr benzyny Pb95 przyjdzie nam zapłacić ok 6,10–6,20 złotych, a za litr oleju napędowego poniżej 6 złotych.

Ponadto, analitycy przewidują, że w następnym tygodniu ceny na większości stacji paliw mogą pozostać bez większych zmian. Dodatkowo, nie można wykluczyć, że właściciele będą konkurować o klienta i w związku z tym będą musieli obniżać ceny kosztem marży detalicznej. Natomiast jak informuje portal e-petrol.pl, w polskich rafineriach spadki cen osiągnęły poziom 1-2 procent, jednak w kolejnych dniach mogą one zostać wyhamowane.

„Z uwagi na wzrosty cen surowca na rynkach międzynarodowych rafinerie od soboty prawdopodobnie podniosą hurtowe ceny benzyn i olejów o kilka, a nawet o kilkanaście złotych, co oznacza, że obniżka cen paliw z tego tygodnia może zostać częściowo zniwelowana.” – donosi portal.

Szacuje się, że w pierwszych dniach lipca ceny benzyny 95 powinny oscylować w przedziale 6,41-6,52 zł za litr, za diesela zapłacimy około 6,18-6,28 złotych za litr, a za autogaz – 2,84-2,91 zł za litr. Należy jednak zwrócić uwagę, że z uwagi na wprowadzenie promocji lojalnościowych w niektórych stacjach, właściciele mogą nie być chętni do obniżania podstawowych cen.

Źródło: money.pl

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]