Prace serwisowe i utrudnienia w czterech bankach. Warto wcześniej wypłacić gotówkę!

Cztery instytucje finansowe zapowiedziały na weekend przerwy związane z pracami serwisowymi. Klienci tych banków powinni przygotować się na utrudnienia 

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

ING Bank Śląski, Alior i Nest Bank zapowiedziały, że planują w najbliższym czasie przerwy techniczne. Możliwe, że wystąpią problemy z dostępnością do niektórych opcji oraz usług.

  • ING Bank Śląski: w nocy z 1 na 2 lipca (sobota/niedziela), w godzinach 22:00 – 9:00, planuje ulepszać system kartowy. Wtedy to niektóre z usługi mogą być niedostępne, takie jak złożenie wniosków w „Moim ING” i przez stronę internetową (np. o konto z kartą) oraz korzystanie z kart w systemie ING Business. Ponadto mogą wystąpić utrudnienia w korzystaniu z bankomatów oraz wpłatomatów. Klienci również nie nadadzą kartom płatniczym i kredytowym nowego PIN-u, nie zmienią limitów dla kart oraz nie zamówią kart płatniczych. Bank zaleca użycie opcji Blik, zamiast płatności kartą.

Kolejny etap prac serwisowych planowany jest w nocy z 2 na 3 lipca w godzinach 00:00 – 01:00. Wtedy to mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji w urządzeniach sieci ING/Planet Cash.

  • Alior Bank: od 1 lipca od godz. 22:00 do 2 lipca do godz. 06:00 prowadzone będą prace modernizacyjne. W związku z tym, w tych godzinach niedostępne będą opcje Alior Online oraz Alior Mobile. Bank informuje także, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym klienci będą informowani na bieżąco.
  • Nest Bank: przez cały piątek (30 czerwca) nie będzie dostępna usługa wideoweryfikacji.
  • Volkswagen Bank: 2 lipca (niedziela) w godzinach 20:00 – 23:00, usługi bankowe będą niedostępne ze względu na prace techniczne. W tym czasie utrudniony może być dostęp do rachunków. Ponadto mogą zaistnieć chwilowe niedostępności w autoryzacjach transakcji kartami płatniczymi. Bank informuje również o możliwych problemach z bankowością elektroniczną, aplikacją mobilną i płatnościami w internecie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]