Ten numer telefonu to oszustwo, niezwiązane z bankiem!

Numer telefonu, który wydaje się należeć do Banku Pekao, może być używany przez oszustów, którzy podszywają się pod bank. Wg informacji zawartych na stronie nieznany-numer.pl, nr +48503208662 jest kojarzony głównie z ofertami pożyczek od Banku Pekao S.A., ale niemal 15 tysięcy użytkowników ocenia ten numer negatywnie.

Fot. Kraków w Pigułce

Oszuści próbują wyłudzić dane i zadają podejrzane pytania. Serwis Telepolis objaśnia, jak działa to oszustwo.

Osoba podająca się za konsultanta bankowego dzwoni i oferuje pożyczkę na wakacje z prawie zerowym oprocentowaniem. Jednak aby otrzymać środki na wakacje, konieczne jest posiadanie połowy kwoty wakacji na koncie.

Oszuści próbują teraz nakłonić potencjalną ofiarę do zainstalowania programu do kontroli zdalnej, który pozwoli im na opróżnienie jej konta. W tym celu, fałszywy konsultant prosi o instalację „specjalnego programu weryfikacyjnego” jako kolejnego kroku w procesie uzyskania gotówki.

Pamiętajcie, że pracownicy banku nigdy nie będą proponować instalacji dodatkowych aplikacji. To ważne, aby zachować ostrożność i nie ufać takim podejrzanym propozycjom.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]