W weekend pogoda nam nie odpuści. Na zmianę upały i ochłodzenie

W pierwszy weekend lipca czekają nas na zmianę wysokie temperatury oraz spore ochłodzenie. Będzie i słonecznie i deszczowo i burzowo

Fot. Pixabay

Obecnie na pogodę w naszym kraju wpływ mają wyże znad Bałkanów i Azorów. Jak informuje synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, dzisiaj od zachodu wkracza chłodny front atmosferyczny, związany z niżem Nikolaus znad południowej Skandynawii. Natomiast z południa napływa do nosa masa ciepłego powietrza. To ona sprawi, że w południowych i centralnych regionach Polski temperatura zbliży się do nawet 30 stopni C. Z kolei na zachodzie oraz Pomorzu przewiduje się duże zachmurzenie, przelotne opady deszczu oraz burze. Termometry wskażą około 22 stopni Celsjusza.

W sobotę na zachodzie Polski i pomorzu możemy spodziewać się pogodnej aury. Jednak w pozostałej części kraju przewiduje się spore zachmurzenie z przelotnymi opadami, a na południowym wschodzie pojawią się burze. Temperatura wyniesie maksymalnie od 22 st. C w rejonie Podkarpacia,  24 st. C w centrum, do 25 st. C na Dolnym Śląsku.

Niedziela ma przynieść umiarkowane oraz duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Na Podlasiu termometry wskażą około 20 stopni C., w centrum 23 stopnie, a na Podkarpaciu mieszkańcy mogą liczyć na nawet 25 stopni C. Po weekendzie szykuje się małe oraz umiarkowane zachmurzenie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 22 st. C na Podlasiu,  25 st. C w centrum kraju oraz 27 st. C na Dolnym Śląsku.

Źródło: tvn24.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]