Widzieliście je? Fenomen popularności maskotek wielkich białych gęsi [30.06.2023]

Maskotki białych gęsi są obecnie bardzo popularne i można je znaleźć w całym kraju, włączając w to Kraków. Różnorodne warianty rozmiarów przyciągają uwagę konsumentów. Skąd się wzięły i dlaczego zdobyły taką popularność?

Fot. Kraków w Pigułce

Gdy przechadzamy się po deptakach w górach, starówce w Warszawie czy sklepach na Sukiennicach, trudno nie zauważyć dużych, pluszowych gęsi. Powstaje pytanie, skąd pochodzi ten fenomen?

Nie wydaje się, żeby gęsi miały jakieś szczególne powiązania z Polską, Warszawą czy Krakowem. Istnieje kilka teorii dotyczących ich pochodzenia. Jedna z teorii sugeruje, że popularność gęsi wynika z fenomenu internetowego związanego z postacią Pipa, gęsi, która zdobyła ogromną popularność w sieci. Pluszowe zabawki wizerunkiem gęsi często stają się ulubionymi przedmiotami dzieci, które zachwycają się tym uroczym stworzeniem.

Prawdopodobnie ktoś nabył dużą partię tych pluszowych gęsi i teraz je sprzedaje, wykorzystując falę popularności tego fenomenu.

Ceny pluszowych gęsi różnią się. Zazwyczaj mała gęś kosztuje około 30 zł, średnia jest wyceniana na 50 zł, a duża na 75 zł. Największy model w formie poduszki można nabyć za 100 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]