Rusza nowe świadczenie! ZUS przyjmuje wnioski

Rusza nabór wniosków w ramach nowego świadczenia ZUS. Wszyscy rodzice dzieci w wieku szkolnym powinni złożyć wnioski.

Fot. Kraków w Pigułce

Każdy rodzic, którego dziecko jest w wieku szkolnym, jest uprawniony do ubiegania się o te środki, nazywane 300 plus lub po prostu wyprawką szkolną. Program ten obejmuje wszystkie dzieci szkolne (ale nie przedszkolne) do 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, które nadal uczą się w szkole, mogą korzystać z programu aż do ukończenia 24 lat.

Jeżeli wniosek o świadczenie zostanie złożony w lipcu lub sierpniu, gwarantuje to wypłatę nie później niż do końca września. Natomiast wnioski złożone w późniejszych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie) oznaczają, że pomoc finansowa trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Program „Dobry Start” nie dotyczy dzieci przedszkolnych, ani tych, które uczestniczą w roku przygotowawczym w tzw. zerówce, ani studentów.

Podobnie jak w poprzednich latach, wnioski można składać online od 1 lipca do 30 listopada poprzez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia, poprzez bankowość internetową lub portal PUE ZUS.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]