Atrakcyjne obniżki w tysiącach miejsc. Kto jest uprawniony do otrzymania specjalnej karty? [04.07.2023]

Posiadacze Karty Dużej Rodziny (KDR) mogą skorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek dostępnych w całej Polsce. Karta Dużej Rodziny jest dokumentem identyfikującym członków rodzin wielodzietnych i potwierdzającym ich uprawnienia zgodnie z Ustawą z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny oraz innymi przepisami prawnymi.

Fot. Shutterstock

Od momentu wprowadzenia programu w 2014 roku, Karta Dużej Rodziny zapewnia rodzinom wielodzietnym wiele korzyści. Jedną z najpopularniejszych jest zniżka na przejazdy kolejowe, gdzie ojciec, matka, macocha i ojczym mogą skorzystać z 37% zniżki na bilety jednorazowe oraz 49% zniżki na bilety miesięczne. Dodatkowo, posiadacze Karty Dużej Rodziny mają prawo do 50% ulgi na opłatę za paszport dla dorosłych i 75% ulgi dla dzieci.

Oprócz tych podstawowych uprawnień, istnieje wiele innych korzyści oferowanych przez różne instytucje państwowe i prywatne firmy. Zniżki obejmują sklepy, restauracje, salony piękności, kina, teatry, parki rozrywki i wiele innych miejsc, które stają się bardziej dostępne dla rodzin wielodzietnych.

Ważnym aspektem programu jest również to, że od 1 stycznia 2019 roku Karta Dużej Rodziny może być wydana również rodzicom, którzy mieli co najmniej troje dzieci na utrzymaniu w przeszłości. To rozszerzenie grupy uprawnionych do posiadania Karty Dużej Rodziny umożliwia jeszcze większej liczbie rodzin skorzystanie z korzyści wynikających z tego programu.

Program Karty Dużej Rodziny ma ogólnopolski charakter, co oznacza, że zniżki są dostępne na terenie całej Polski. Dzięki temu program nie tylko wspiera politykę prorodzinną, ale także promuje aktywność i mobilność rodzin wielodzietnych. Karta Dużej Rodziny ułatwia dostęp do różnych miejsc i usług, co przekłada się na poprawę jakości życia tych rodzin.

Karta Dużej Rodziny jest ważnym elementem polityki prorodzinnej w Polsce, zapewniającym szereg korzyści rodzinom wielodzietnym. Od zniżek na przejazdy kolejowe i opłaty za paszport, po różnego rodzaju korzyści oferowane przez prywatne firmy i instytucje państwowe. Wprowadzenie Karty Dużej Rodziny przyniosło wiele korzyści rodzinom wielodzietnym, stanowiąc istotne narzędzie w promowaniu ich dobrobytu i jakości życia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]