Weszły nowe przepisy. Ogromne zmiany na drogach

Od 1 lipca 2023 roku w Polsce obowiązują nowe przepisy, które nie dotyczą jedynie kierowców aut ciężarowych, ale również kierowców aut osobowych, szczególnie jeśli prowadzą pojazd z przyczepą. Nowe ograniczenia wprowadzone dla aut ciężarowych wiążą się również z zmianami w przepisach dotyczących jazdy z przyczepą przy użyciu osobówki jako pojazdu ciągnącego. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i śledzić te nowe przepisy.

Fot. Pixabay

Kodeks Drogowy wzbogacił się o dwa ustępy w art. 24 regulującym wyprzedzanie:

W celu wyjaśnienia, kategoria N2 odnosi się do pojazdów przeznaczonych do przewozu ładunków, których maksymalna masa całkowita wynosi powyżej 3,5 tony, ale nie przekracza 12 ton. Z kolei pojazdy należące do kategorii N3 to ciężarówki, których maksymalna masa całkowita przekracza 12 ton.

Zgodnie z tymi przepisami, zabrania się wyprzedzania pojazdów ciężarowych na autostradach i drogach ekspresowych, które posiadają mniej niż 3 pasy ruchu w jednym kierunku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]