IMGW prognozuje. Niedługo możemy spodziewać się burz

Jak ostrzega IMGW, jeszcze w tym tygodniu mogą powrócić niebezpieczne burze i silne opady deszczu. Wydano prognozę dotyczącą lokalizacji i czasu tych zjawisk w Polsce

Fot. Pixabay

Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, już w najbliższą środę oraz w piątek w niektórych regionach Polski spodziewane są burze z opadami gradu oraz intensywne deszcze.

Na środę, 5 lipca, instytut wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego i małopolskiego. Wtedy to również doskwierać będą nam upały. Temperatura oscylować będzie w granicach 30 stopni C., a najcieplej będzie na Śląsku i w Małopolsce. Synoptycy radzą aby „zwracać szczególną uwagę na bieżące aktualizacje prognoz dotyczące tego dnia.”

W czwartek 6 lipca na chwilę będziemy mogli odetchnąć, jednak w piątek ponownie wystąpią niebezpieczne zjawiska. Na ten dzień przewidziano wydanie alertów pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla województw małopolskiego i podkarpackiego. Będzie również nieco chłodniej, bo termometry pokażą od 17 stopni w dolinach karpackich, do 27 stopni w rejonach nadmorskich.

Źródło: gazeta.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]