Widzisz to za szybą? Nie wysiadaj z samochodu i szybko oddal się z miejsca [4.07.2023]

Kiedy wsiadasz do samochodu, wkładasz kluczyki do stacyjki i przygotowujesz się do odjazdu, nagle dostrzegasz banknot za szybą. Momentalnie myślisz, że to szczęśliwy traf i chcesz wyjść z auta, aby go podnieść. Jednak właśnie wtedy narażasz się na potencjalne niebezpieczeństwo śmierci.

Fot. Kraków w Pigułce

Oszuści stosują podstęp, zostawiając za szybą fałszywe banknoty. Gdy nieświadomy kierowca wraca do swojego samochodu i zauważa banknot, często podejmuje decyzję o opuszczeniu pojazdu w celu jego odebrania. W tym momencie oszuści, którzy czekali na taką okazję, mogą odjechać samochodem lub skorzystać z okazji do kradzieży z wnętrza auta.

Ta metoda polega na wykorzystaniu naszej naturalnej ciekawości i chęci znalezienia niespodziewanej gotówki. W końcu, kto by nie chciał natknąć się na dodatkowy banknot na parkingu? Niestety, w tym przypadku jest to podstępne działanie.

Pamiętaj, zawsze zachowaj czujność, kiedy zobaczysz banknot na swoim samochodzie. Zasada jest jasna – nigdy nie opuszczaj pojazdu, zwłaszcza jeśli nie jest zamknięty. Bez względu na to, czy jesteś na parkingu, na ulicy, w miejscu odludnym czy wśród tłumu, zawsze możesz stać się ofiarą oszustwa.

Przypominamy o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa:

  1. Nigdy nie opuszczaj pojazdu, nie zabezpieczając go. Nawet jeśli zauważysz banknot za szybą, nie wysiadaj z samochodu, dopóki nie jest zamknięty. Najlepiej zamknąć pojazd od środka, odjechać na pewien dystans, a dopiero potem wyjść, zamknąć go ponownie i wtedy podnieść banknot. Prawdopodobnie okaże się, że jest on fałszywy.
  2. Nie zbliżaj się do banknotu, jeśli jesteś sam/a. Jeśli to możliwe, poproś kogoś o towarzystwo podczas podchodzenia do banknotu.
  3. Zgłoś to policji. Jeżeli zauważysz banknot na swoim samochodzie, natychmiast powiadom lokalne służby porządkowe. Może to być próba oszustwa lub kradzieży.

Pamiętaj, że najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo. Nie pozwól, aby chciwość wzięła górę i nie daj oszustom wykorzystać Twojej naiwności. Bądź czujny/a i dbaj zarówno o swoje bezpieczeństwo, jak i bezpieczeństwo Twojego samochodu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]